Ropná kríza klope na dvere

Autor: Jaroslav Rapčan | 3.8.2011 o 13:41 | (upravené 3.8.2011 o 13:49) Karma článku: 7,12 | Prečítané:  1857x

Za posledných pár týždňov som natrafil na dosť článkov ohľadne ropy. Tak prečo neprispieť pár slovami na túto tému... Takže aký je plán a čo nás čaká?

Najprv by bolo vhodné si uvedomiť, že to čo sa deje u Arabov, nie je náhoda alebo akési spontánne vyústenie nespokojnosti miestneho obyvateľstva. Najlepšie to vidieť na Líbyi, nedávno státisíce ľudí na námestí v Tripolise, mnohí s obrázkami Kaddafiho v rukách a NATO naďalej humanitárne bombarduje s cieľom pomôcť civilistom zbaviť sa [aj nám už zjavne] nenávideného diktátora (viď nižšie).Je celkom jasné, že tu nejde o žiadnych civilistov, ale o ropu. Avšak dôvod nie je ten, že by túto ropu niekto chcel nateraz aj využívať, ale naopak, cieľ týchto nepokojov je odstaviť dodávky ropy a vyvolať ropnú krízu, ktorá pôjde ruka v ruke s peňažnou. Dôvod je jednoduchý - okrem iného zúfalstvo a utrpenie, keď je niekto zúfalý a ešte k tomu neznalý, tak ľahšie a ochotnejšie prijme navrhnuté riešenie problému, ktoré by inak neprijal. Nepokoje sa budú rozširovať do ďalších krajín v okolí, naposledy je naplánovaná Saudská Arábia, to by mala byť finálna fáza, cena ropy [a zlata] pôjde postupom času vyššie. V podstate sa v každej z týchto krajín jedná o prevrat. USA k tomu samozrejme vyhlásia neschopnosť splácať svoje dlhy, nech to naberie tie správne grády. Euro by malo v tomto období ísť tiež ku dnu, prípadne o niečo skôr. Jedno je isté, následky nebudú príjemné, vezmime si napr. len také potraviny, už teraz sú ľudia, ktorí hladujú, lebo si ich nemôžu dovoliť, to je však súčasť plánu. No hlavne uvidíme ako sa k tomu postaví Čína.

Väčšine je už možno aj jasné, že dianie vo svete neriadia politici. Títo iba buď vedome plnia príkazy svojich pánov, alebo nevedome iba naivne cupkajú za tými "mocnejšími" a splnia, čo im na očiach vidia, v tej hlúposti im je odmenou "medzinárodné uznanie" a potľapkanie po pleci. Cieľom týchto ľudí nie je priniesť mier a bezpečie, ale naopak navodiť strach a neistotu, tak sa totiž ľahšie ovládajú masy ľudí. To je v istých kruhoch všeobecne známe.

V 70-tych rokoch sme tiež mali umelo vyvolanú ropnú krízu s cieľom zistiť čo všetko je ľudstvo schopné zniesť, a niečo podobné, avšak väčších rozmerov nás čaká čoskoro. V Amerike sa koniec-koncov už pripravujú. Keď sa ľudia dostatočne vytrápia a ciele budú splnené, tak v tom momente prídu záchrancovia, začne sa ťažiť vo veľkom na severe Aljašky (len nedávno vybudovali a presunuli k Prudhoe Bay doteraz najväčšiu ropnú plošinu), ďalej aj v Dakote (Bakken oil field), pod Rocky Mountains a pravdepodobne ešte aj v iných lokalitách, sú schopní ťažiť ropu za nepatrný zlomok z ceny, za ktorú sa predáva dnes. To tiež o niečom svedčí. Tým, ktorých konkrétne toto zaujíma, navrhujem prečítať knižku Energy Non-Crisis od Lindsey Williamsa, je to pomerne krátke a zaujímavé, o obrovských ropných zásobách na Aljaške, je to voľne dostupné na nete, a celkovo nebolo by na škodu venovať pozornosť tomuto človeku.

Takže na záver, netreba sa obávať, čo sa stane keď dojde ropa, to sa nestane, keďže jej je naozaj dosť a navyše to nie je fosílne palivo, treba sa skôr obávať toho, čo ďalšie si na ľudí títo mierotvorci pripravili. Podaktorí z nás žijú v predstave, že niekde za dverami skupiny expertov deň a noc dumajú, ako nám zabezpečiť skvelú budúcnosť, žiaľ nie je tomu tak. Opak je pravdou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Ministrom vnútra bude Jozef Ráž, tajomník rezortu zdravotníctva

Za ministra spravodlivosti navrhol Most Gábora Gála.

Archívny rozhovor

Ráž: Nech nikto za mnou neposiela vybavovačov

Prečítajte si archívny rozhovor s nominantom Smeru na ministra vnútra.

PLUS

Veselovský: Politici sú zbabelí, občas sa mi zdvíha žalúdok

Pokým musia odpovedať aj na otázky, ktoré sa im nepáčia.


Už ste čítali?