Genocída v Líbyi (Správy 21.9.2011)

Autor: Jaroslav Rapčan | 21.9.2011 o 9:21 | (upravené 21.9.2011 o 9:42) Karma článku: 8,01 | Prečítané:  1430x

Keďže médiá v snahe šíriť propagandu a kryť zločiny NATO nepodávajú úplné informácie o dianí v Líbyi, týmto článkom dopĺňam ich "nestranné a nezávislé" spravodajstvo o súhrn udalostí za posledné obdobie.

Informácie o stave v krajine sú prebrané z twitteru od ľudí, ktorí sa nachádzajú v Líbyi.
NATO naďalej nedokáže spacifikovať obyvateľstvo Syrty, ktoré sa s pomocou líbyjskej armády odhodlane bráni. A to aj napriek tomu, že pozemné sily NATO pozostávali z cca 1000 vozidiel, 100 tankov a 6-12000 povstalcov, zločincov a teroristov Al Kajdy a LIFG. Tiež bolo zajatých 17 členov špeciálnych jednotiek NATO, video má byť zverejnené. Líbyjčania vraj žiadajú ich verejnú popravu.
Do TV Al Rai došla správa, že rebeli uniesli 4000 chlapcov do 15 rokov a nútia ich bojovať.

Za posledných 5 dní NATO bombardovalo textilnú továreň, budovu rozhlasu, nemocnicu, hotel, bolo zavraždených skoro 400 civilistov a mnoho ďalších zranených. Za posledné 2-3 týždne malo byť povraždených 2000 ľudí a ďalšie tisíce zranených. Syrta má okolo 100 000 obyvateľov. 
Výsledky humanitárneho bombardovania NATO v Syrte:

Ako možno vidieť, išlo o obytné štvrte. Ľudia sa previnili tým, že netúžia po "demokracii" západného typu. Mimochodom, pán Barroso toto počínanie nazýva "morálnou povinnosťou". Obrázky a videá zavraždených a zranených obyvateľov nebudem radšej ani prikladať. Veľmi zaujímavé je však aj to, že náklady na toto bombardovanie a vraždenie budú musieť Líbyjčania preplatiť z vlastného, viď list z USA zo dňa 15.5.2011, z listu je tiež zrejmé, že v USA/NATO sú si vedomí, že "armáda" NTC pozostáva aj z teroristov Al Kajdy a LIFG a navrhujú aby im nebolo umožnené podieľať sa na činnosti NTC. Toto je teda fakt dychvyrážajúce. Budem teda parafrázovať americký postoj resp. postoj NATO: "Sme si plne vedomí, že spolupracujete s teroristami a preto aj my budeme spolupracovať s teroristami, budeme naďalej bombardovať, až kým sa ľudia nepodvolia "vašej" vláde a zabezpečíme, aby títo teroristi mohli prebrať kontrolu nad vašimi mestami a obyvateľstvom. Zároveň požadujeme, aby ste nám náklady na túto našu službu preplatili, budú uhradené zo zmrazených aktív líbyjského ľudu. Jaj a mimochodom, teroristi sú veľmi zlí ľudia, neže ich budete podporovať, keď sa dostanete k moci, to sa predsa nepatrí (zaiste sa rozumieme, že?).". K tomu treba ešte dodať, že si Líbyjčania budú musieť zaplatiť aj za obnovu ich krajiny, našťastie celý Západ je ochotný pomôcť.

Sarkozy s Cameronom boli natočiť v Líbyi pár PR TV záberov. Okrem miestnych teroristov, ktorí mali nad ich bezpečnosťou dohliadať, 24 hodín pred ich príchodom pricestovalo aj 4000 členov ich osobného ozbrojeného personálu. Nad oslobodeným a radujúcim sa Tripolisom dohliadali aj bojové helikoptéry. Ktovie prečo nám médiá nepriniesli žiadne zábery ako sa títo osloboditelia mávajúc rukami premávajú ulicami plnými šťastných obyvateĺov. Zrejme si Spielberg pýtal príliš veľa. Sarkozy s Cameronom navštívili aj miesto v Benghází, kde bol pred pár mesiacmi jeden z obyvateľov verejne sťatý tými, ktorých S&C podporujú. Neboli si tam ale uctiť jeho pamiatku minútou ticha, ale len si "pokecať", keďže hneď vedľa miesta činu má sídlo NTC. 

V Bani Walid sa NATO malo pokúsiť vysadiť ďalších členov špeciálnych jenotiek, viac ako 16 malo byť zneškodnených ešte vo vzduchu. Inak mesto odoláva nájazdom cca 7000 rebelov. Sú správy, že NATO začalo používať aj napalm.
V Misuráte sa bojuje, líbyjská armáda má mať pod kontrolou cca 50% mesta a prístav. Nemocnice sú plné zranených, povstalci hlásia za posledné dni 500 mŕtvych a 2000 zranených. Tu je inak článok ako vyzerá sloboda a demokracia v tomto meste pod kontrolou povstalcov. 
V Brege bola zostrelená helikoptéra.
Tobruk je stále obliehaný.
V Tarhune tiež oslavovali vyhnanie teroristov.
Väčšinu Tripolisu majú mať pod kontrolou obyvatelia, NTC ovláda s podporou NATO hlavne pobrežné časti mesta a oblasť Green Square. Z pohľadu NTC vojenské operácie v Tripolise má na starosti terorista LIFG Abdelhakim Belhadž.
A ako vypadá život v častiach pod kontrolou NTC a NATO? Ľudia a celé rodiny doslova cez noc miznú, ktokoľvek kto vyjadrí podporu Kaddáfimu, je zastrelený, týraný alebo unesený, upálenie zaživa tiež nie je výnimkou. Tiež bola správa, ako deti v školách musia mať na oblečení trikolóru rebelov, inak by rodičov zabili. Černoch na mieste príde o život alebo je odvedený na "vypočúvanie". V skratke strach a teror.V okolí miest sú nachádzané masové hroby prokaddáfiho bojovníkov, tiež o nich rozprávajú v nahrávke rozhovoru medzi vojenským hovorcom NTC a veliteľom povstalcov v Misuráte.
Jeden z veliteľov povstalcov sa mal vyjadriť, že na mestá dookola bezúspešne útočia, lebo im to nariadil Sarkozy.
Mocenský boj v radoch NTC pokračuje, Abdul Jalil po neúspešných jednaniach mal utiecť na Maltu a najať si na ochranu Blackwater. Al Kajda požaduje najvyššie pozície v novej vláde.
Telefonát z Benghází do TV AlRai mal povedať, že sú tam "časti mesta, kde sú ľudia vysáčkovaní a nahradení cudzincami."
Veliteľ NTC Halbous, ktorý má na svedomí etnickú čistku v Tawerghe, pri bojoch o Syrtu bol trafený do krku a zostal paralyzovaný.
V Benghází včera sťali miestneho šejka, ktorý verejne prehlásil, že NTC sú morálne skazení a nie je správne ich nasledovať.

Tretina Líbyjčanov sú černosi, mnohí ušli s rodinami do okolitých krajín, keďže ako je známe, NTC pácha na nich genocídu s podporou NATO. Do Líbye smerujú tísíce Tuarégov z Alžírska a Nigeru už ale bez rodín. Keď vezmeme do úvahy, že do Alžírska a Nigeru mali uniknúť členovia Kaddáfiho rodiny, vyzerá to tak, že sa tam neboli len zakopať niekde do bunkru. Koniec-koncov podľa najnovších správ sa mal vrátiť z Nigeru aj Saadi Kaddáfi. Tuarégovia sú národ žijúci v púšti na územiach Alžírska, Líbye, Mali a Nigeru, s Kaddáfim majú veľmi dobré vzťahy, okrem iného vyhlásili, ak vláda Mali bude plniť požiadavky rebelov a prenasledovať podporovateľov Kaddáfiho, vyhlásia jej vojnu.

Hovorca líbyjskej vlády Moussa Ibrahim vydal v posledných dňoch niekoľko prehlásení. Varoval, aby ľudia neprotestovali 18.9. Ako je už známe, NATO rozosielalo smsky s cieľom zvolať v mene vlády veľký zástup na Green Square, čo sa im však nepodarilo. Kritizoval Sarkozyho a Camerona, vyzval na občiansku neposlušnosť. Dodal, že majú dostatok zbraní, munície, peňazí a hlavne majú srdcia ľudí na ich strane, tiež že je pripravných mnoho tisíc dobrovoľníkov, ktorý čakajú na povel, kedy majú zaútočiť. Tiež dodal, že ak padne Líbya, bude nasledovať Alžírsko, Sýria a nakoniec Saudská Arábia. Toto je inak zaujímavé, pretože nie je jediný, kto tvrdí, že poslední budú na rade Saudi.

Národná prechodná rada Líbye (NTC) bola v OSN uznaná za zástupcu líbyjského ľudu. V pondelok bola schválená nová rezolúcia BR OSN 2009, ktorá umožňuje ďalšiu okupáciu Líbye cez "mierové" jednotky OSN.
Podľa tejto správy z Ruska, z Bruselu prišli dokonca informácie, že NATO zvažuje použitie jadrových zbraní proti Syrte a Bani Walid.
Riaditeľ TV Al Jazeera odstúpil po tom, čo Wikileaks odhalili jeho spoluprácu so CIA, miesto prebral katarský šejk. Podotýkam, že táto TV stanica je jedna z tých, od ktorých sú kopírované správy aj do slovenských médií.

Súhrn údalostí: 16.9., 17.-18.9., 19.9.


Twitter: @SomaliaSupport2, @Al_Fatah69, @GreenFreeLibya, @adil_naji, @LibyanAvenger, @TheTruthLibya, @ozyism, @Libya_SOS, atď
http://www.libyasos.blogspot.com/ (v pravo nižšie je množstvo ďalších odkazov)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

ŠPORT

Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu

Slovenský cyklista skončil piaty.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.


Už ste čítali?