Genocída v Líbyi (Správy 29.9.2011)

Autor: Jaroslav Rapčan | 29.9.2011 o 12:40 | (upravené 29.9.2011 o 12:55) Karma článku: 8,48 | Prečítané:  1527x

Keďže médiá v snahe šíriť propagandu a kryť zločiny NATO naďalej nepodávajú úplné informácie o dianí v Líbyi, týmto článkom dopĺňam ich "nestranné a nezávislé" spravodajstvo o súhrn udalostí za posledné obdobie.

MAPA LÍBYE

Ako som už informoval dávnejšie, Líbyjčania po celej krajine začali organizovať protiútoky nasmerované proti zločincom, ktorí sa snažia obsadiť ich krajinu a nastoliť v nej teroristický režim. Tomuto konfliktu by sa patrilo venovať náležitú pozornosť, pretože zločiny páchané na tomto národe sú tak priehľadné, že ich aj slepý musí vidieť. To je jedná vec, druhá vec je, že podobný scénar ako cez kopirák sa deje v Sýrii. A keď to vybuchne tam, tak už nebude cesty späť. Toto nie je len o rope (koniec-koncov Západ by mohol mať ropy koľko chce aj bez Arabov).

Teraz si nespomínam presný dátum ale bolo to pred pár týždňami, čo Kaddáfi dal teroristom ultimátum, aby zložili zbrane. Toto ulimátum malo vypršať posledný islamský mesiac šauvál, čo bolo včera 28.9.2011. Počas tohto obdobia mala byť pripravovaná koordinovaná operácia so zámerom vyčistiť Líbyu od teroristov (začínajúc Tripolis a následne aj ostatné mestá). V Tripolise sa majú nachádzať tisíce bojovníkov, ktorí do bojov ešte nezasiahli a každým dňom majú prichádzať ďalší. Do Líbye sa hrnú pomôcť ďalší dobrovoľníci z okolitých krajín, známymi sú už Tuarégovia. No uvidíme, čo prinesú najbližšie dni/týždne.

Médiá naďalej podávajú nepravdivé a polopravdivé informácie. Vezmime si obliehané mesto Syrta na pobreží. Podľa médií už niekoľkokrát povstalci vtrhli do mesta a dobyli ho, alebo jeho časti. Skutočnosťou zostáva, že mesto je stále v rukách Líbyjčanov aj napriek tomu, že NATO s podporou Radičovej a Dzurindu odrezalo mesto od dodávok vody, elektriny, jedla, toto je v rozpore s článkom 14, 2.protokolu Ženevských konvencií. Každý, kto takéto konanie podporuje, sa dopúšťa obzvlášť závažného zločinu. Situácia v meste je kritická. NATO denne vraždí desiatky ľudí, snažia sa blokovať akúkoľvek formu komunikácie s okolitým svetom, novinári nemajú do mesta prístup. Ak bývate v meste hoci aj v obytnom dome, nemáte istotu, že sa dožijete rána. Pred pár dňami NATO zbombardovalo školu, kde malo prísť o život 70 rodín, ktoré sa tam ukrývali, niektorí dokonca nocujú radšej na pláži. V sobotu podnikli rebeli veľký útok na toto mesto, boli obkľúčení a museli sa prebojovať vonku, ako výsledok mali prísť o 2500 mŕtvych, zranených a zajatých (jedna celá brigáda sa mala vzdať), jedna správa hovorila o 100 mŕtvych a 450 zranených. Nedávno médiá priniesli správy, že rebeli dobyli prístav v Syrte. Rebeli nedobyli žiadny prístav, v skutočnosti sa jednalo o vysadené špeciálne jednotky NATO, mali ich byť stovky a mali mať na hlavách plynové masky a používať v boji chemikálie. Podľa doterajších informácií táto ich operácia bola však neúspešná.

V Zlitane sa už zelenie, ale ešte stále sa tam bojuje, Zawiju by mala mať vláda už viac-menej pod kontrolou, ale teroristom sa stále darí cez mesto prechádzať. V Garyane sa bojuje. Tarhuna je úplne vyslobodená, čím bolo odrezané zásobovanie žoldnierov NATO pri Bani Walid. Mnohí sa presunuli k Syrte. Na východe je Tobruk stále obliehaný, tiež bola správa, že sa rebelom s pomocou NATO podarilo preraziť a bojuje sa aj vo vnútri v niektorých častiach mesta. V Derne dokonca v centre máva zelená zástava. V Bengházi sú boje, Ras Lanuf a Brega sú stále zelené. O Sabhe médiá tiež rozširujú klamstvá. Sabha je pod kontrolou zelených, rebeli tam utrpeli nepríjemné straty, chceli sa odtiaľ úplne stiahnuť, následkom čoho NATO im odoslalo 16 miliónov dinárov (cca 9,5 mil eur) ako motivačné. Zo Sabhy odišlo 3000 Tuarégov do mestečka Ghadames (na hraniciach s Alžírskom a Tuniskom) pomôcť vyhnať zvyšok rebelov terorizujúcich miestne obyvateľstvo, čo sa im aj podarilo, ale naďalej sa v okolí bojuje. Mestečko Hun (medzi Sabhou a Syrtou) má byť tiež oslobodené a v neďalekom Waddane sa tiež bojuje.
V Tripolise sa situácia moc nezmenila, v prístave, ktorí zatiaľ kontrolujú rebeli došlo k veľkej explózii, zrejme išlo o zásoby paliva. V Bengházi rebeli strieľali po sebe, mnoho mŕtvych a zranených. Taktiež v Misuráte bojujú medzi sebou, aj o muníciu, ktorej majú nedostatok. Zeleným sa v posledných dňoch podarilo ukoristiť množstvo zbraní a munície určenej na teroristické aktivity.

Mnohí rebeli demotivovaní veľkými stratami odchádzajú z Líbye aj so všetkým, čo stihli ulúpiť. Vedúci vojenskej rady Abdul Attia mal byť zajatý. Zeleným sa za posledný týždeň taktiež podarilo zlikvidovať 8 rebelských veliteľov a 17 členov rady. Tiež prišla správa, že z Afganistanu malo prísť niekoľko tisíc nových teroristov. Je už známy fakt, že "rebeli" dostávajú za vraždenie zaplatené, asi toľko k "ľudovému povstaniu".
Prechodná rada (NTC) podľa očakávania nedokázala zostaviť vládu, keďže rôzne frakcie "armády", vrátane Al Kajdy, požadujú vrchné pozície. Prehlásili, že vládu zostavia až po ukončení vojny (takže zdá sa nikdy, keďže jedinou možnosťou ako ukončiť vojnu a byť zároveň víťazom je vyhubiť väčšinu národa, i keď na druhej strane dovolím si tvrdiť, že NATO je aj tohto schopné).

Ukážka ako bojujú bojovníci za slobodu a demokraciu (bývalí mierumilovní demonštranti):

Tiež toto, toto a toto.

Niet divu, že si nedávno pri Beni Walid jeden "freedom fighter" odstrelil granátometom hlavu a pritom zabil ďalšieho.

Na záver sa patrí opýtať prečo vláda SR naďalej podporuje vyvražďovanie a teror páchaný na Líbyjčanoch? Pani Radičová, pán Galko, prečo toto páchate? Ako môžete dopustiť aby Mikuláš Dzurinda nadväzoval kontakty s teroristickými režimami v mene SR? To, že "armáda" NTC pozostáva z bojovníkov Al Kajdy vám ako dôkaz nestačí? Či to sú už aj vaši priatelia?

Zdroje informácií: viď predchádzajúci článok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

ŠPORT

Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu

Slovenský cyklista skončil piaty.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.


Už ste čítali?