Radičová a Dzurinda - Hanba celého Slovenska

Autor: Jaroslav Rapčan | 13.10.2011 o 15:32 | (upravené 13.10.2011 o 16:13) Karma článku: 13,77 | Prečítané:  2687x

To čo sa udialo pri neschvaľovaní a po neschválení Eurovalu je šokujúce. Mnohí politici znovu odhalili svoju pravú tvár, a patrilo by sa na to poukázať. Tých mien v nadpise by malo byť viac, ale tieto dve kraľujú nad všetkými ostatnými.

Hanba SlovenskaHanba SlovenskaSITA/AP

Iveta Radičová

Kedysi som si myslel, že toto je rozumná pani, avšak na pozícii, ktorú nie je schopná zvládnuť (čo sa aj potvrdilo). Po tom "výkone", čo podala po hlasovaní (pozri príhovor, alebo tu) som definitívne zmenil názor, druhé pochopiteľne ostáva, prvé nie. Predtým ako začne niekto niečo takéto [Euroval] takto vehementne presadzovať, bolo by fajn, keby vedel o čom vlastne rozpráva a nerozprával drísty, ktoré ju niekto naučil opakovať. Pani Radičová, vaše prejavy som dopozeral s veľkým sebazaprením, tak katastrofálne to bolo. Neviete o čom hovoríte a ešte k novinárom/občanom sa prihovárate tónom, ako keby ste chceli dohovoriť vlastným sopľavým deťom, ktoré sú nesvojprávne. Toto je neprípustné.

Vážená pani Radičová, keď Brusel bude potrebovať niečo schváliť a pritom to bude pre danú krajinu veľmi nepopulárne, tak to budú VŽDY prezentovať ako životnedôležité a naliehavé pre tzv. "budúcnosť Európy" a VŽDY sa budú vyhrážať dôsledkami a izoláciou. A môžem garantovať, že ani jedno z takto extrémne naliehavých rozhodnutí nebude v prospech občanov daného štátu i keď sa to na prvý pohľad môže zdať. Porozmýšľajte, prečo tomu tak je.
Keď už ste sa rozhodli učiť občanov ako sa veci majú, tak aj ja by som rád vám povedal niečo: V prvom rade, aby ste si opláchli tvár studenou vodou a zobudili sa zo spánku. Celá táto finančná kríza je naplánovaná presne tými istými, ktorí vymysleli celý váš "záchranný" mechanizmus. Euro padne, či už s Eurovalom alebo bez neho. A "ospravedlňujem sa vám, ak si toto nie ste schopná uvedomiť". Zrejme naozaj žijete na inej planéte, ako ste povedali. Nekonečná naivita a hlúposť vládne v slovenskom parlamente a hlavne v súčasnej vláde, pri podaktorých členoch vlády by sa dalo zaiste ale hovoriť aj o vedomej vlastizrade. Takže keď chcete odkazovať občanom čomu nerozumejú, mali by ste v prvom rade tomu rozumieť vy.  
Ćo si to vy vôbec dovoľujete vyzývať, aby niekto odstúpil len preto, že zahlasoval podľa svojho svedomia a vedomia? Cez vydieranie ste si chceli vydupať svoje ako nerozumné dieťa, a potom sa pred kamarátkou Merkelovou naparovať, ako ste si s tým poradila, ako ozajstný líder (?). No ako vidíte, nepodarilo sa, a to je veľmi dobre, aj preto, aby ste si uvedomili, akú hlúposť ste spravili, čo však nemôžete verejne priznať, a tak všetku špinu zhadzujete na toho, kto sa len držal svojich predvolebných sľubov a kto teda za nič nemôže. Iba ste ukázali, čo ste za človeka.

Odkiaľ berete tú opovážlivosť rozprávať a poučovať niekoho o zodpovednosti? Vážená pani Radičová, v marci tohto roku ste sa vyjadrili: "Bola to zodpovednosť v mojich rukách a ja som mala 30 minút. Dúfam, že som urobila dobré rozhodnutie," s tým, že to bolo vaše "najťažšie rozhodnutie". Tak poďme sa pozrieť na vaše "najťažšie rozhodnutie" a na vašu "zodpovednosť" = Ja vám poviem čo ste spravili. Podporili vraždenie líbyjského ľudu zoskupením pod názvom NATO a ďalšími teroristami Al Kajdy. K dnešnému dňu sa odhaduje, že bolo zavraždených až 100,000 Líbyjčanov. V dnešných dňoch teroristi obliehajú a dennodenne útočia na mesto Syrta na pobreží už niekoľký týždeň, NATO bombarduje civilné štvrte, zbombardovalo taktiež školu, zásobárne potravín, nemocnicu atď. Tisíce ľudí len v tomto meste bolo povraždených, mesto je odrezané od dodávok vody, jedla, elektriny, komunikácia s mestom je všemožne blokovaná a mesto je neustále bombardované. Ľudia hladujú, jedia svoje mačky a psov. Už ste videli zábery zbombardovaných detí? Na youtube.com toho je naozaj dosť, nie je ťažké si to vyhľadať. Zúfalí ľudia sa stále bránia a bojujú po celej krajine, NATO ruka v ruke s ďalšími teroristami zničili celú Líbyu, mnohé štvrte sa premenili na hromadu ruín, príbytky sú vykrádané, ľudia sú týraní, ženy znásilňované. Toto všetko vám stálo za 30 minút. Tu sa pozrite na názornú ukážku ako vypadá vaše oslobodzovanie civilných štvrtí, za toto nesiete zodpovednosť. Otázka č. 1 je: Prečo 30 minút, to vám znovu predložili ako niečo extrémne naliehavé a životnedôležité [tentokrát] pre budúcnosť Líbye, a vy ste to znovu naivne "zhltla aj s navijákom"? Otázka č. 2 znie: Keď už ste sama uznali, že za toto rozhodnutie nesiete zodpovednosť, ako teda by mala byť vyvodená voči vám, za toto zverstvo, čo ste podporili? Alebo sa zasa budete tváriť, že všetko je v najlepšom poriadku, na tlačovkách pred kamerami budete nadávať na Sulíka ako poškodil Slovensko a ako za všetko môže, zatiaľ čo tam budú vami zoslané bomby zabíjať tisíce nevinných ľudí?!!! Ale mám tušenie ako by znela vaša odpoveď: Zabíjanie a teror v Líbyi by mal pokračovať, lebo keby Slovensko verejne vyslovilo nesúhlas a kritizovalo takýto postup, upadlo by do izolácie, stalo by sa nespoľahlivým a nedôveryhodným partnerom. A to nemožno dopustiť. Preto tento teror MUSÍ pokračovať (ako by povedal asi aj Dzurinda, viď nižšie). 

Ďalej sa pýtate: "Prepáčte jednu malú otázku, to chceme vážne povedať, že 17 vlád Eurozóny sú hlupáci? To chceme vážne povedať, že 16 parlamentov jednotlivých štátov sú hlupáci? Že skutočne nevedia, že kroky a mechanizmy, ktoré sú pripravené, sú jediné možné, ako aspoň pribrzdiť, dopad dlhovej krízy na našich občanov?" A ja vám odpovedám, prečo by 17 vlád Eurozóny a 16 parlamentov jednotlivých štátov nemali byť hlupáci (teda aspoň tí čo to schvaľovali)? Pozrite sa na súčasný peňažný systém, ktorý prijali nielen tieto vlády, ale prevažná väčšina vlád a parlamentov po celom svete. Robí to z nich hlupákov? Keď ste už teda s tým prišli, otázka znie, či to aj z vás robí hlupáka? Predtým ako si odpoviete, naštudujte si ako tento systém funguje, potom sa vám možno trochu vyjasní. Alebo napríklad NATO pozostáva z 28 členov a nevšimol som si, že by jediná vláda z týchto krajín verejne odsúdila zverstvá páchané ich organizáciou v Líbyi. Nerobí to vari z nich všetkých hlupákov? 28 vlád a zároveň 28 parlamentov, pani Radičová. Tiež sa radi všetci odvolávate na svetové [prozápadné] médiá, tie médiá, ktoré preukázateľne klamú a kryjú teror páchaný NATOm v Líbyi. Tie slúžia jednému a tomu istému pánovi, či veríte aj rozprávkam o nezávislosti médií? ECB, IMF, Svetová banka, NATO, EU, atď atď, to sú všetko chápadlá jednej a tej istej odpornej chobotnice. A vy usilovne pracujete na tom, aby ste k nej napevno a nastálo pripevnili ešte jedno ďalšie chápadielko, slovenské. Proste hnus.

Aby som to zhrnul, a to je moje presvedčenie, ako premiérka ste zlyhali na plnej čiare.Nové motto slovenskej vlády?Mikuláš Dzurinda

"Celá Európa sa pozerá na Slovensko, či majú charakter, či majú morálku, či majú odvahu alebo majú len politické strany, ktoré sledujú jedinú vec, prieskumy verejnej mienky."

Charakter, morálka a odvaha? Pán Dzurinda, Vy už konečne prestaňte s týmto pokrytectvom. Čo je moc, to je moc.

[v parlamente: "Prečo sme spojili hlasovania: Lebo val musí prejsť, lebo je to moje hlboké presvedčenie. Lebo je to hlboké presvedčenie troch zo štyroch koaličných partnerov." "...a hovoria to aj ďalší [členovia vlády] a je nás jasná väčšina, musí prejsť, tak my pán Droba pomôžte pochopiť ako mám ten val s kolegami a predovšetkým s pani premiérkou pretlačiť. Môžem žiadať od opozičnej strany aby nám helfla, keď tu a tam nám to nevyhovuje? Aj pani Merkelová si najprv zjednala poriadok v koalícii, potom mohla čakať, že budú hlasovať aj socialisti aj zelení. Pán Droba rozumiete, nemusíte súhlasiť, ale na toto máte, som si istý, aby ste to pochopili. (smiech v sále). Poviem to po slovensky, musíme politicky zaplatiť, lebo ste nás k tomu dotlačili a mne je to veľmi ľúto. Viete prečo? Lebo aj preto, lebo ma moja práca veľmi baví a rád by som v nej pokračoval."
Dzurinda tiež komentoval Sulíka, ktorý vravel, že ak by sa ľudia mali vyzbierať na euroval, nedali by ani cent. "Koľkože by sa vyzbieralo centov na štátny rozpočet, ak by ľudia mohli dobrovoľne rozhodnúť," zamýšľal sa šéf SDKÚ.]

Vy ste kto, že tu budete niekomu prikazovať a vydierať, kto má ako hlasovať, lebo to podľa vás a vašich priateľov MUSÍ prejsť? Ďalej, ak by sa občania rozhodli, že do svojho rozpočtu sa vyskladaju každý po jednom cente, tak nech sa páči, je to ich rozhodnutie a budú si za svoje rozhodnutia niesť následky. To je snáď tá vaša demokracia, nie? Vy ste kto, že bude za nich rozhodovať, čo je správne a čo sa MUSÍ? Slovenská republika je vari váš súkromný podnik, alebo sa cítite ako veľký otecko, a občania sú pre vás malé hlúpe detičky, ktoré treba ťahať za ručičku? Odkiaľ beriete toľkú drzosť o opovážlivosť? Vďaka takýmto ako ste vy, je Slovensko v Bruseli degradované do role štekajúceho pudlíka, na ktorého keď sa pani Merkelová nepekne pozrie, stiahne chvostík, sklopí očká a poslušne poslúcha. A vaši súčasní kolegovia z koalície vám usilovne konkurujú. Stačí im pred nos postaviť strašiaka z Bruselu, ktorý spraví bu-bu-bu a zahlasujú za čokoľvek. Bugár sa vžil do pozície veľkého politického guru, ktorý má v poslednom čase čoraz častejšie potrebu poučovať nových členov parlamentu o "zodpovednej politike". Hrušovský s Figeľom, namiesto toho, aby sa zaoberali slovenskou spoluúčasťou na vraždení v Líbyi a čo im na to hovorí ich kresťanské cítenie, tak kritizujú stranu, ktorej členovia sa tentokrát ako jediní nezachovali ako pokrytci. To teda gratulujem Slovensku, že ho vedú takéto osobnosti.


Ak vám všetkým záleží na vašej krajine, tu máte stručne 3 hlavné body, čo treba spraviť:
1. Pripraviť Slovensko na neodvratný krach eura, bezodkladne zaviesť duálnu menu - peniaze, ktorých tvorba bude plne v rukách štátu (nie súkromných bánk) a ktoré budú kryté prácou (nie zlatom). Kým je čas. Prestaňte sa tváriť ako spasitelia a oblbovať a klamať ľudí ako im Euroval pomôže.
2. Postupne vyhnať zo Slovenska úžerníkov. Úžera je to, čo drží národy v biede. Tí, ktorí sa živia požičiavaním peňazí sú skazou a rakovinou každej ekonomiky, všetky peniaze a majetky sa postupne presúvajú do ich rúk, zatiaľ čo národ je chudobnejší a chudobnejší. Súčasný peňažný systém je nastavený tak, aby spravil z ľudí masy otrokov. Úžerníkov možno vyhnať nasledovne: Nové peniaze vydávané štátom nebudú vydávané vo forme večného dlhu, teda po splatení dlhu na to, aby v obehu ostal rovnaký objem peňazí nevznikne nutnosť ďalšieho dlhu v rovnakej výške. Pôžičky poskytované štátom budú bezúročné. Musia byť, je šialené sa snažiť nahovoriť ľuďom, že úrok, ktorý platia napr. pri hypotéke, je niečo normálne, prirodzené. Nie, nie je. Štátna inštitúcia, ktorá bude za toto zodpovedná nesmie byť vedená skorumpovanými hlupákmi.
3. Na to, aby úžerníci a zločinci nemohli hromadiť peniaze a vytvárať krízy, bude zavedený "negatívny úrok". Toto neznamená nemožnosť sporiť. (viď Silvio Gesell: Natural Economic Order). Tento systém úspešne zaviedlo počas hosp. krízy mesto Wörgl v Rakúsku v r. 1933, kde si takto začali tvoriť vlastné peniaze, za jeden rok nezamestnanosť poklesla o 25%, keď neskôr chcelo rovnaký systém zaviesť 200 ďalších obcí, zasiahla centrálna banka a Wörgl sa musel vrátiť k 30% nezamestnanosti. Išlo to až na ústavný súd, bez úspechu. Dôvod je jednoduchý: stratíte kontrolu nad tvorbou peňazí, stratíte moc nad národom, to ale isto viete. 
Toto tiež prečítať: How Guernsey beat bankers

Ja však viem, že vy niečo takéto ani nič tomu podobné nespravíte. Vy totiž nehájite záujmy slovenských občanov, vy hájite záujmy tých grázlov, ktorí to všetko pripravili. Keď títo istí grázli prídu inokedy počas nimi vyvolanej katastrofy s tým, že treba zriadiť federálnu vládu, globálnu centrálnu banku, menu, armádu a ktoviečo ešte, vy budete zrejme zasa medzi prvými ktorí budú hulákať, aké je to nutné a prospešné pre národ a dostanete nariadené to schváliť, pretože to tak MUSÍ byť, to je fuk, aký je názor občanov.

Takže kde sme sa to dostali, máme tu situáciu, kedy Radičová s Bugárom žiadajú Dzurindu, aby rokoval so Smerom o schválení Eurovalu. Inými slovami, skupina neschopných sa rozhodla požiadať ďalšieho neschopného aby prebili toho [aspoň v tomto prípade] schopnejšieho a rozumnejšieho... Ďalšia "výhra" pre Slovensko, radujme sa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

ŠPORT

Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu

Slovenský cyklista skončil piaty.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.


Už ste čítali?